Podsumowanie
Invesco Dorsey Wright Basic Materials Momentum ETF to ETF - fundusz notowany na giełdzie tak jak akcja - którym zarządza Invesco. Pozycje w środku: 43. Dziesięć największych stanowi 38% funduszu.
- Koszty roczne
- 0,79%
- Wielkość funduszu
- $62,9M
- Pozycje
- 43
- Stopa dywidendy
- 0,52%
- Działa od
- 2006
Co przemawia za
- Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 7,1%.
- Działa od 2006 roku.
Na co uważać
- 83% funduszu przypada na jeden sektor (Materiały podstawowe).
- 100% funduszu przypada na jeden kraj (Stany Zjednoczone).
- Koszty 0,79% rocznie są powyżej środka porównywalnych funduszy (0,44%).
- W ostatnich pięciu latach jego cena raz spadła o 33% od szczytu.
- Mały fundusz o aktywach $62,9M; małe fundusze częściej są zamykane.
- Mały obrót: dziennie tylko około $201,5K.
Fundusz nie ma własnego Bulios Score ani Fair Price - jedno i drugie liczy się z wyników pojedynczej firmy. Zamiast tego ta strona pokazuje, co jest w funduszu i ile kosztuje.
Cena
Wyniki
- 1 miesiąc
- -7,0%
- 3 miesiące
- -13%
- Ten rok
- -1,3%
- 1 rok
- +9,7%
- 3 lata
- +42%
- 5 lat
- +15%
- 10 lat
- +99%
- Śr. market cap
- $31,5B
- P/E
- 19,2x
- Forward P/E
- 14,8x
- P/S
- 1,5x
- P/B
- 2,4x
- P/FCF
- 20,3x
- EV/EBITDA
- 12,0x
- Dividend yield
- 1,32%
- ROIC
- 8,2%
- ROE
- 15,7%
- Marża brutto
- 28,7%
- Marża operacyjna
- 15,4%
- Marża netto
- 10,4%
- Payout ratio
- 25,4%
- Dług netto/EBITDA
- 2,2x
- Beta
- 1,28
Średnia ważona 40 największych spółek, które stanowią 100% funduszu. Banki i ubezpieczyciele nie są liczeni do marży brutto, ROIC ani wskaźników z EBITDA.
Co jest w środku?
Umiarkowanie skoncentrowany- 1 RSReliance Steel & Aluminum Co. RS 4,9%
- 2 ATAllegheny Technologies ATI 4,3%
- 3 NUNucor Corporation NUE 4,1%
- 4 NENewmont NEM 3,7%
- 5 RGRoyal Gold, Inc. RGLD 3,6%
- 6 CFCF Industries Holdings, Inc. CF 3,6%
- 7 APAir Products and Chemicals, Inc. APD 3,5%
- 8 CRCarpenter CRS 3,3%
- 9 FCFreeport-McMoRan Inc. FCX 3,3%
- 10 DDDuPont DD 3,2%
Pozycje w funduszu: 43. Dziesięć największych stanowi 38% całości.
Skład na dzień 31 paź 2026.
Jak jest rozłożony?
Dominuje jeden sektorWedług sektorów
- Materiały podstawowe 83%
- Przemysł 17%
Według krajów
- Stany Zjednoczone 100%
Według wielkości firm
- Mega cap 2,8%
- Large cap 55%
- Mid cap 40%
- Small cap 1,6%
Według wartości rynkowej firmy: Mega cap od 200 mld $, Large cap od 10 mld $, Mid cap od 2 mld $, Small cap od 300 mln $, Micro cap poniżej 300 mln $.
Największy sektor: Materiały podstawowe (83%). Największy kraj: Stany Zjednoczone (100%). Największa grupa według wielkości: Large cap (55%).
Ile mnie to kosztuje?
Drogi- Rocznie z $10 000
- $79,00
- Przez 20 lat
- $3720
Z każdych zainwestowanych $10 000 fundusz pobiera $79,00 rocznie. Nie płacisz tego osobno - kwota jest potrącana z wartości funduszu. Przez 20 lat przy wzroście 5% rocznie daje to razem około $3720.
Jak sobie radził?
Rośnie długoterminowo- Średnio rocznie, 10 lat
- +7,1%
- Największy spadek
- -33%
- Zmienność roczna
- 26%
Średni roczny wzrost w ostatnich dziesięciu latach: 7,1%. Największy spadek w tych latach: 33% poniżej wcześniejszego szczytu.
Czy wypłaca dywidendy?
Tak, wypłaca- Stopa dywidendy
- 0,52%
- Wypłaty w roku
- 4
- Ostatnia wypłata
- $0,15
W ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacił $0,57 na jednostkę, czyli 0,52% dzisiejszej ceny. Ostatnia wypłata (21 wrz 2026) wyniosła $0,15.
Czy łatwo go kupić i sprzedać?
Mały obrót- Dzienny obrót
- $201,5K
- Jednostki dziennie
- 1,9K
W przeciętny dzień obrót funduszem wynosi około $201,5K.
Jak drogie są firmy w środku?
Typowa wycena- P/E firm w środku
- 19,2
- Średni Bulios Score
- 58 na 100
Waga według Bulios Fair Price
- Niedowartościowane 12%
- Uczciwie wycenione 8,4%
- Przewartościowane 80%
Firmy w środku są wyceniane średnio na 19,2-krotność rocznego zysku. Według Fair Price 80% ocenionej wagi wypada jako przewartościowane.
Liczone z największych firm (40), które stanowią 100% funduszu. Każda firma liczy się proporcjonalnie do swojej wagi. Korzystamy ze wskaźników, Bulios Score i Fair Price samych firm.
Podobne fundusze
Fundusze, które w dużej mierze trzymają to samo. Część wspólna mówi, ile ich wagi pokrywa się z tym funduszem.
| Fundusz | Siedziba | Wielkość | Zmiana za 1 rok | Dywidendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
FX FXZ First Trust Materials AlphaDEX Fund | Stany Zjednoczone | 0,64% | $209,1M | +26% | Wypłaca | 46% |
IY IYM iShares U.S. Basic Materials ETF | Stany Zjednoczone | 0,37% | $969,4M | +28% | Wypłaca | 41% |
XM XME SPDR S&P Metals and Mining ETF | Stany Zjednoczone | 0,35% | $3,72B | -0,7% | Wypłaca | 41% |
BA BASE.TO Evolve Global Materials & Mining Enhanced Yield Index ETF | Kanada | 0,60% | $37,4M | +14% | Wypłaca | 39% |
VA VAW Vanguard Materials ETF | Stany Zjednoczone | 0,09% | $4,49B | +19% | Wypłaca | 38% |
VM VMIAX Vanguard Materials Index Fund Admiral Shares· fundusz inwestycyjny | Stany Zjednoczone | 0,09% | $4,48B | +19% | Wypłaca | 38% |